بالابر

برند: tesla
نوع محصول : تجهیزات و قطعات
دسته بندی محصول : بالابر

بالابر یک ماشین است که عمل بلند کردن و پایین آوردن در یک سطح عمودی را به خوبی انجام می‌دهد. برای بلند کردن اجسام سنگین از بالابر در ...

از دیرباز بشر به فکر ساختن وسیله ای برای انتقال اجسام سنگین برای ساخت آثاری نظیر اهرام و ... بوده است، به همین منظور وسایلی که بسیار شبیه به جرثقیل های بازویی امروزی بوده اختراع و استفاده می‌شده است.
بالابر یک ماشین است که عمل بلند کردن و پایین آوردن در یک سطح عمودی را به خوبی انجام می‌دهد. برای بلند کردن اجسام سنگین  از بالابر در انواع  مختلف استفاده می شود. بالابر را می توان بدون شک مهمترین جزء ازسیستم جرثقیل ها نامید، زیرا بالابرها وظیفه بلند کردن و پایین آوردن بار را انجام می‌دهند. بالابر جرثقیل با استفاده از یک درام و یا یک چرخ که در آن سیم بکسل و یا هر زنجیر پیچیده می شود، بارها را بالا و پایین می آورد.
بالابرها یا بصورت ثابت در یک نقطه مهار شده که فقط عمل بالا و پایین را انجام می دهند و یا روی تیر افقی (تیر اصلی جرثقیل) قرار داده شده که علاوه بر حرکت بالا و پایین حرکت چپ و راست را نیز انجام  می‌دهند. بالابرهایی که برای این منظور استفاده می‌شوند می بایست به ترولی یا کالسکه مجهز گردند. در جرثقیل های تک پل بالابرها مجهز به ترولی هستند که زیر یک تیر حرکت کنند، اما در جرثقیل دو پل بالابرها مجهز به کالسکه هستند که روی دو تیر اصلی (پل های اصلی) حرکت کنند.

قیمت :

توان موتور :

سرعت :

بالابر

بالابرها معمولا به دو دسته سیم بکسلی و زنجیری تقسیم می شوند.

بالابرها زنجیری یک انتخاب بهینه برای بارهای با ظرفیت پایین تر از 5 تن می باشد. این بالابرها در دو نوع دستی و برقی ساخته می شوند. رابطه بین قلاب و بدنه (سیستم بالابری) زنجیر است به دلیل اشغال زیاد زنجیر، ساخت این بالابرها با محدودیت ظرفیت مواجه است؛ البته در موارد خاص بالابرهای زنجیری تا 100 تن هم ساخته شده اند. محدودیت دیگر این بالابرها طول زنجیر (ارتفاع بالابری) آن می‌باشد. در تمام جرثقیل ها بلند کردن بار توسط وسیله ای به نام بالابر یا وینچ انجام می پذیرد.

بالابرهای سیم بکسلی:
در این بالابرها رابط بین قلاب و بدنه (سیستم بالابری) سیم بکسلی بوده که بر روی درام پیچیده شده و چرخش درام باعث انتقال قلاب شده وعمل باربرداری یا بار گذاری را امکان پذیر می‌کند.

بالابرهای زنجیری:
از بالابرهای زنجیری برقی، دستی، صدانفجار، بالابربادی، بالابرهای سیم بکسلی نرمال و ضد انفجار بالابر با طراحی سفارشی در انواع و تناژهای متفاوت مشاوره در زمینه تهیه بالابرها مطابق با نیاز و کاربری شما و تمام این تنوع به امکان می دهد که یک بالابر خاص و مطابق با صنعت شما و برنامه تولید ارائه کنیم.

شرکت تسلا انتخاب گسترده ای از انواع بالابر به شما ارائه می دهد.

ارتباط با ما