ترمز جرثقیل

برند: tesla
نوع محصول : تجهیزات و قطعات
دسته بندی محصول : تجهیزات مکانیکی و قطعات
زیر دسته بندی محصول : ترمز جرثقیل

این قطعه یک قسمت مکانیکی الکتریکی است که قسمت های متحرک دستگاه را قطع کرده و یا بین میبرد. این قطعه را ترمز مینامند. موارد تشکیل این قطعه: قاب ...

این قطعه یک قسمت مکانیکی الکتریکی است که قسمت های متحرک دستگاه را قطع کرده و یا بین میبرد. این قطعه را ترمز مینامند. موارد تشکیل این قطعه: قاب، ترمز، دستگاه کنترل کننده. بعضی ترمزها به صورت اتوماتیک تنظیم و مجهز می شوند.

 

ترمزهای استفاده شده جرثقیل ها (طولی/عرضی/قلاب) بایستی برای توقف در محل مورد نظر دارای ترمز باشند. ترمزها به دو صورت الکتریکی و مکانیکی هستند. در ترمزهای الکتریکی لنت به وسیله سیم پیچ مگنتی از صفحه جدا شده و حرکت را می سازد و در زمان بی برقی به وسیله فترهایی بر روی صفحه چسبیده و ترمز میگیرد.در ترمزهای مکانیکی (مخروطی) لنت در داخل کاسه مخروطی شکل چسبیده و با شروع حرکت موتور با نیروی گریز از مرکز و لنت از کاسه جدا شده و حرکت را میسر میسازد.

 

ترمز جرثقیل ایمنی کار را تامین می کند. در بالابرها ترمز میتواند کالا و بارهایی که در حال انتقال هست را در هر ارتفاع و حجمی متوقف کند و یا کنترل کند.ترمزها میتوانند سرعت را کم کنند یا به طور کلی سرعت را صفر کرده و حرکت متوقف شود. این قطعه برای این کار به انرژی های جنبشی و پتانسیلی نیاز دارد که در طول مراحل کار این انرژی ها رو دریافت می کند و به صورت حرارتی از آن استفاده می کند.
 
ویژگی های ترمز جرثقیل:
  1. ایمنی بالا
  2. سرعت بالا در عملکرد
  3. نسبت به نیازمشتری در دو شکل تولید می شود: پرچ / پلاگین
  4. نسبت به نیاز مشتری به دو روش لنت ترمز نصب می شود: پرچ شده / نصبی
  5. مفصل اصلی چرخشی مجهز به یاتاقان می باشد، دارای بازدهی بالا است و بدون استفاده از روغن کاری می توان از آن استفاده کرد.
 
ترمزها به سه دسته تقسیم می شوند: مخروطی / مگنت / کفشکی

قیمت :

توان موتور :

سرعت :

ترمز جرثقیل

ترمز مخروطی: در این نوع ترمزها که معمولا در جرثقیل های دماگ و بلغاری (پودم) استفاده می شود، نسبت به نوع ساختاررتور آن که به حالت کونیک (مخروطی) است، قسمت انتهایی شفت رتور که دارای هزار خار است، فلکه ترمز ار طریق این خارها به شفت وصل می شود. روی این فلکه لنت ترمز وجود دارد و با در پوش انتهای موتور در ارتباط است و این ارتباط باعث ترمز می شود. ترمز مگنت: این نوع ترمز بر اساس ویژگی القایی (آهن ربایی) کار می کند و باعث می شود که موتور جرثقیل توقف کند و یا سرعتش کم شود. درون مگنت ترمز سیم پیچی است که مقدار اهم آن بالاست که حتی با اهم مترهای معمولی نمیتوان آن را اندازه گرفت. زمانی که این سیم پیچ‌ها به برق وصل میشوند خاصیت اهن ربایی آن ها فعال شده و دیسک مقابل مگنت را به طرف خود جذب می کند و با رها کردن دیسک از لنت ترمز، موتور شروع به حرکت می کند. در صورت قطع جریان برق دیسک که به وسیله فنرهای روی مگنت با فشار به لنت باعث توقف و ترمز موتور جرثقیل می شوند. موارد تشکیل این نوع ترمزها: مگنت ترمز/ دیسک مگنت/ لنت ترمز/ فنر/ یکسو کننده ترمز کفشکی: ترمز کفشکی بیشتر در بالابرها و وینچ ها مورد استفاده قرار میگیرد. محل نصب ترمزهای کفشکی و روی گیربکس می باشد. که از طریق کوپلینگ دایره ای شکل با سطح اصطحکاک نصب می شود. زمانیکه جریان برق وارد موتور می شود از طریق فشار وارد شده شفت موتور رها شده و شفت موتور به بالا ازاد میشود و این حرکت باعث رها شدن کفشک‌ها از روی کوپلینگ میشود. در این حالت ترمز ازاد است و موتور به راحتی میچرخد و کار می کند. در صنعت جرثقیل به این نوع ترمز، ترمز دوم گفته می شود. زمانی که جریان قطع می شود از طریق فنرهای قویی که استفاده شده کفشک ها با فشار به کوپلینگ وصل می شود وموتور متوقف می شود.

ارتباط با ما