FA
درام جرثقیل

درام جرثقیل
tesla crane
 
درام جرثقیل یکی از بخش‎‌های اصلی بالابر بوده و از لوله‌هایی با ضخامت بالا ساخته می‌شود. روی سطح درام‌ها شیار‌هایی با گام و قوس معین ایجاد می‌شود. قوس شیارها مطابق با قطر سیم بکسل و گام آن‌ها اندکی بیشتر از قطر سیم بکسل می‌باشد. درام ها به دو دسته ساده و شیاردار تقسیم می شوند. سیم بکسل می‌بایست در جهت شیارهای درام باشد. درام‌ها بسته به ظرفیت و نوع بالابر و شرکت سازنده دارای مشخصات طول، قطر و گام متفاوتی هستند.
حرکت درام به وسیله موتور و گیربکس صورت می‌گیرد. سیم بکسل روی درام قرار می‌گیرد و سرتا سر طول درام را پر می‌کند. قرار گرفتن منظم سیم بکسل بر روی درام به‌ وسیله ناظم سیم بکسل (کمربند بالابر) انجام می‌گیرد. حرکت درام و باز و بسته شدن سیم بکسل عمل بالابرداری را میسر می‌کند.
درام بالابرهای سیم بکسلی یکی از قسمت های آسیب پذیر در حرکت بالابری جرثقیل است  و در طولانی مدت شیارهای درام دچار فرسودگی می‌گردد. فرسودگی درام جرثقیل، پارگی سیم بکسل را سرعت می‌بخشد. جایگزین کردن درام در بالابرها به سادگی صورت نمی‌گیرد و شما می‌‎بایست تمام بالابر را از جمله موتورها، ترمز، قلاب و ... را جدا کنید. بنابراین درام بالابر از اهمیت زیادی برخوردار است.
شرکت جرثقیل تسلا برای ساخت درام از متریال با کیفیت استفاده می‌کند و مطابق با تکنولوژِی روز و رعایت کامل استاندارها به ساخت درام می‌‌‌‌‌‌پردازد.
 

tesla crane


ارتباط با ما