بالابرهای زنجیری

بالابرهای زنجیری
بالابرهای زنجیری (Chain Hoist)

در بالابرهای زنجیری رابط بین قلاب و بدنه دستگاه زنجیر است و به دلیل فضاگیری زیاد زنجیر، ساخت این بالابر با محدودیت ظرفیت وارتفاع مواجه است.
 بالابرهای زنجیری یک گزینه اقتصادی و به صرفه برای فضاهای کوچک بوده که می تواند به صورت دستی، برقی، بادی ارائه گردد. بالابرهای زنجیری معمولا در صنایع سبک استفاده می شوند. در بالابرهای زنجیری با کشیده شدن زنجیر بوسیله چرخ دنده ها عمل لیفت انجام می پذیرد.
بالابرهای زنجیری به دلیل اینکه تعمیر و نگهداری نسبتا کمتری دارند می توانند به عنوان یک بالابر اقتصادی معرفی شوند و هم چنین نسبت به بالابرهای سیم بکسلی از قیمت ارزان تری برخوردار هستند. این دلایل باعث شده که این بالابرها در صنایع کوچک محبوبیت و اقبال بیشتری نسبت به بالابرهای سیم بکسلی داشته باشند.

 

Tesla Crane

 

بالابرهای زنجیری برقی می توانند به تجهیزات مختلفی مجهز گردد که بتوانیم کارایی بهتری را برای کاربر اینجاد کنیم. با استفاده از دستگاه لودلیمیتر شما می تواند علاوه بر محافظت از قطعات مکانیکی بالابر خود از باربرداری بیشتر از ظرفیت هم جلوگیری نمائید.
برای نظارت روی فشار کاری موتور بالابر زنجیری مبتنی بر جریان الکتریکی موتور بالابر هم در سرعت کم و هم در سرعت زیاد استفاده می شود. واحد کنترل جریان به سرعت بالا و پایین متصل است و آن ها را کنترل می کند.
بالابرهای زنجیری برقی بصورت استاندارد دارای کلید فرمان می باشند که این کلید فرمان نسبت به تعداد حرکات جرثقیل بصورت دو دکمه، چهار دکمه، و شش دکمه و یک کلید قطع اضطراری می باشد. به دلیل آویز بودن کلید فرمان به وسیله کابل و امکان آسیب دیدگی در هنگام تولید می توان رادیو کنترل را جایگزین کرد.

 

 

Tesla Crane

 

مزایای استفاده از ریموت کنترل:

  1. استفاده از ریموت کنترل حفاظت اپراتور در برابر آسیب های ناشی از نزدیکی به بار
  2. امکان تعویض و یا سرویس کلید فرمان بدون نیاز به توقف جرثقیل
  3. دید بهتر اپراتور به دلیل قرار گرفتن در موقعیت مناسب نسبت به بار

 

 

یکی دیگر از تجهیزاتی که امکان الحاق به بالابر زنجیری را دارد باسکول های آویز می باشد. با استفاده از باسکول های آویز می توانید بار را اندازه گیری کنید و زمان هایی که نیاز به اندازه گیری بار نباشد با جدا کردن باسکول آویز، عملیات تولیدی را انجام دهید. هم چنین دربالابرهای زنجیری اروپایی این بالابرها سیستم اینورتر داخلی مجهز می باشد.
اینوترها از تنش های مکانیکی در هنگام حرکت جلوگیری می کند. اینورتر بالابرهای زنجیری در نهایت سادگی، عملکرد مناسب و ایمن را تضمین می کند. اینوتر جرثقیل به طور خاص بای برنامه کاربردی در صنعت طراحی شده است و تمام خواسته های صنعت را برآورده می کند.

 

Tesla Crane

 

مزایای بالابرهای زنجیری:

  1. ارتفاع اولیه کم، به دلیل طراحی خاص
  2. حمل راحت تر به دلیل وزن کمتر بالابر نسبت به بالابرهای سیم بکسلی
  3. ظرفیت تا 10 تن در طراحی های استاندارد و تا 25 تن در طراحی های خاص
  4. دوام بیشتر زنجیر نسبت به سیم بکسل

 

معایب بالابرهای زنجیری:

  1. سرعت بالابری محدود
  2. صدای بیشتر در هنگام استفاده
  3. محدودیت در ارتفاع

 

شرکت جرثقیل تسلا امکان تامین انواع بالابرهای زنجیری در برندهای مختلف از جمله  Stahl(اشتال)، Kone crane   (کنه کرین) و Samsung (سامسونگ) و غیره را دارد.
 

 

Tesla Crane

 

 


ارتباط با ما