جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل
جرثقیل سقفی دو پل:

این نوع جرثقیل قابل استفاده در محیط های داخلی سوله ها، سیلوها و سالن ها است و توان انتقال بار در ظرفیت های بالا را دارد. استفاده از این نوع جرثقیل ها بهترین روش برای انتقال متریال در سالن ها با ارتفاع بالا و عرض بالای 40 متر است. برای جا به جایی بارهایی که طول وعرض زیادی دارند و حین حرکت، نیروهای بسیار زیادی را منتقل می‌کنند، استفاده از جرثقیل سقفی دو پل بهترین انتخاب است.

 

برای انتقال اجسام با ظرفیت و عرض بالا بهترین گزینه جرثقیل سقفی دو پل است. این نوع جرثقیل سقفی کاربرد بیشتری نبست به جرثقیل سقفی تک پل دارد. برای جا به جایی اجسام سنگین در عرض زیاد از این نوع جرثقیل سقفی استفاده می شود. ساختار جرثقیل سقفی دو پل به این شکل است که دو پل که از ورق های فولادی ساخته شده اند توسط دو کلگی (راهبر) که به آن متصل است عمل حرکت طولی را انجام می دهند. بالابر (وینچ) به کمک راهبرها و کالسکه ها روی عرض دو پل جرثقیل حرکت می کند.

 

امکان استفاده از دو یا چند بالابر بروی جرثقیل سقفی دو پل به منظور برداشتن بارهایی با طول بلند وجود دارد. از جرثقیل سقفی دو پل در فعالیت هایی نظیر؛ صنایع فولاد، صنایعی با سازه های سنگین، کارخانه هایی با خط تولید دائم الکار، ریخته گری و تمامی فعالیت هایی که نیاز به انتقال اجسام سنگین با ظرفیت بالا دارند.
 

tesla crane

 

 

مزایا جرثقیل سقفی دو پل:

  1. نداشتن محدودیت تناژ (ظرفیت) و دهانه
  2. به دلیل قرار گرفتن بالابر روی پل اصلی ارتفاع قلاب در وضعیت حداکثری را مقدور می نماید.
  3. جرثقیل سقفی دو پل نسبت به جرثقیل سقفی تک پل ارتفاع بیشتری را پشتیبانی می کند.
  4. مناسب برای کار و فعالیت های سنگین
  5. مناسب برای انتقال بار با ظرفیت بالا
  6. مناسب برای انتقال بار با عرض بالا
  7. جرثقیل سقفی دو پل برای انتقال قطعات حساس که نیاز به ضریب اطمینان بالایی دارند بسیار مناسب است.
 

 

tesla crane


ارتباط با ما